Duże zainteresowanie stoiskiem ekspozycyjnym oraz wiele spotkań typowo handlowych. Do tego uwaga mediów branżowych. To efekt obecności elbląskiej firmy Stolzen – lidera w produkcji frontów meblowych na Targach Warsaw Home.

Warsaw Home to międzynarodowe targi wyposażenia wnętrz, które odbywają się w PTAK Warsaw Expo. Wydarzenie zostało stworzone z myślą o producentach i importerach z branży meblowo-dekoracyjnej. Celem targów jest z jednej strony stworzenie platformy biznesowej dla międzynarodowych kontraktacji, z drugiej zaś przedstawienie pasjonatom wnętrz najnowszych trendów. Warsaw Home to miejsce w którym spotykają się architekci, projektanci wnętrz, właściciele firm, sklepy oraz klient indywidualny.

Wśród odwiedzających targi dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ekspozycyjne elbląskiej firmy Stolzen – lidera w produkcji uznanych w Polsce i w Europie frontów meblowych. Stolzen na tych targach zaprezentował również nową linię mebli kuchennych opartych na własnych frontach.

– Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się nasze meble kuchenne w stylu angielskim oraz nowoczesne, minimalistyczne meble cechujące się prostymi frontami lakierowanymi. Pokazaliśmy bardzo popularne style, które obowiązują obecnie w meblarstwie – mówi Agnieszka Adamek, manager firmy Stolzen. – Zaprezentowaliśmy również dodatki do mebli wykonane z dębu, takie jak organizery do szuflad czy spiżarki. Odbyliśmy wiele interesujących rozmów, które mogą zaowocować konkretnymi kontaktami handlowymi. Nasza obecność na tych targach to również okazja do nawiązania kontaktów z projektantami, architektami oraz mediami branżowymi.

Dużym zainteresowaniem uczestników tych targów cieszył się znany już w kraju nowy rodzaj frontu meblowego, który opracowała firma Stolzen.

Ten rodzaj frontu to finalny efekt projektu firmy pn.: „Wzór na konkurencję”, który znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej zakwalifikowanej do dotacji unijnych, na 103 zgłoszone przedsiębiorstwa w całej Polsce.

Nowy produkt Stolzen cechuje się wysoką jakością wykonania. Standardowe, jednoczęściowe fronty zastąpione zostały ramką poprowadzoną po całym obwodzie frontu, a w ramce osadzone są poszczególne elementy: fronty pełne, witryny, szuflady itd. Element ten jest zespolony ze skrzynią całego mebla.

Podczas trzydniowych targów zwiedzający mieli również okazję wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez znanych projektantów i architektów. Wydarzeniami towarzyszącymi były Archi Day, liczne przedsięwzięcia dla architektów, projektantów i dekoratorów wnętrz, a także Poland Design Festival, na którym polscy designerzy, projektanci wnętrz i biura projektowe przedstawili swoje usługi oraz produkty.