Najnowsze trendy w meblach kuchennych wskazują jednoznacznie, że królować będzie przede wszystkim funkcjonalność i jakość wykonania. Oznacza to, że klienci oczekują wielu nowoczesnych rozwiązań w zagospodarowaniu przestrzeni zabudowy. Takie meble kuchenne przygotowuje elbląska firma Stolzen.

 

W meblach kuchennych Stolzen, które wykonywane są w stylu nowoczesnym, angielskim czy skandynawskim, stosuje się fronty MDF Acrylic, fronty drewniane oraz fronty MDF lakierowane. Meble posiadają ręcznie wykonane specjalne wkłady i organizery z drewna olejowanego – to obecnie najbardziej pożądany materiał w meblarstwie. 

Pozwalają one na przechowywanie różnych przedmiotów użytkowanych codziennie w kuchni. Takie elementy znajdziemy właśnie w szufladach i szafkach tych mebli.

– Nasze meble kuchenne w stylu angielskim oraz nowoczesne, minimalistyczne cechujące się prostymi frontami lakierowanymi pokazaliśmy na targach Warsaw Home w ubiegłym roku – mówi Agnieszka Adamek, manager firmy Stolzen. – Zaprezentowaliśmy również dodatki do mebli wykonane z dębu, takie jak organizery do szuflad czy spiżarki. Te rozwiązania cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wyróżnikiem mebli Stolzen jest perfekcyjne wręcz zagospodarowanie powierzchni. Przykładem jest właśnie „spiżarka” czyli specjalnie przygotowana szafka w zabudowie, gdzie możemy umieścić wszystkie niezbędne nam akcesoria – tak aby miały swoje miejsce i można je było łatwo schować.

Kolejnym udogodnieniem jest specjalna szuflada na butelki wina czy rozsuwany system do przechowywania naczyń kuchennych. W ten sposób nie musimy sięgać w głąb szafki. Półka automatycznie wysunie się na zewnątrz.

W meblach kuchennych  firmy Stolzen, oprócz zastosowanych najwyższej jakości materiałów, znajdziemy również najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie akcesoriów meblowych np. Servo Drive lub niezawodne kosze PEKA. Szuflady otwierają się płynnie i cicho za sprawą systemu Tandembox Blum.

Stosujemy również rozwiązania typu Servo Drive, które są wykorzystywane w szafkach z klapą, a także w szufladach. System polega na otwarciu i zamknięciu szafki lub szuflady poprzez dotyk sensora – mówi Agnieszka Adamek.

Kosze i carga w meblach kuchennych Stolzen to niezawodność gwarantowana przez firmę PEKA. Stosowane przez elbląską firmę rozwiązania to: kosze na odpady, kosze „Le Mans” i „Arena Style”, kosze „Magic Corner” oraz carga wysokie. Dzięki firmie Blum i systemowi Servo Drive, zabudowaną lodówkę można będzie otworzyć poprzez nacisk na drzwi.

Podświetlenie kuchni to energooszczędne rozwiązania typu LED z wygodnym w obsłudze sensorem włącznika. Wysoka jakość wykonania gwarantowana jest przez użycie najlepszych materiałów i akcesoriów.