Wymieniając meble kuchenne warto zwrócić uwagę na takie elementy jak zawiasy i podnośniki. Dlaczego? Nie tylko zapewniają nam komfort obsługi szafek i szuflad ale również pozawalają zachować w kuchni…ciszę.
Dzieci jeszcze śpią, a My musimy już zacząć działać w kuchni? Szafka skrzypnie, szuflada piszczy przy otwieraniu. Jak zamykamy to jeszcze głośno trzaśnie? Niestety, tak mogą działać tradycyjne zawiasy. Tymczasem każdy z nas chciałby, aby szuflady czy szafki działały cicho, płynnie i sprawnie. Jeśli jest inaczej, budzi to naszą irytację i zmusza do sięgania po rozmaite metody zaradcze.
Dodatkowo każdy z nas chciałby utrzymać idealny porządek w kuchni, tak by wszystko co potrzebne miało swoje miejsce. Zwłaszcza, że obecnym trendem jest posiadanie spiżarki w pomieszczeniu kuchennym.
Wymieniając meble kuchenne warto więc zwrócić uwagę właśnie na te, z pozoru niewielkie detale, które spowodują iż obsługa naszej kuchni będzie komfortowa i zagwarantuje nam porządek.
 
Najnowsze rozwiązania
Dlatego szukając odpowiednich mebli kuchennych warto zainteresować się uznaną w Europie marką Stolzen.  Te meble doceniają najbardziej znani projektanci wnętrz w Europie.  Stolzen, oprócz zastosowania najwyższej jakości materiałów, wyposaża również meble kuchenne w najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie akcesoriów meblowych np. Servo Drive lub niezawodne kosze PEKA.
 
Porządek w kuchni
Wyróżnikiem mebli Stolzen jest perfekcyjne wręcz zagospodarowanie powierzchni. Przykładem jest właśnie „spiżarka” czyli specjalnie przygotowana szafka w zabudowie, gdzie można umieścić wszystkie niezbędne w kuchni akcesoria – tak aby miały swoje miejsce i można je było łatwo schować.
Kolejnym udogodnieniem jest specjalna szuflada na butelki wina czy rozsuwany system do przechowywania naczyń kuchennych. W ten sposób nie musimy sięgać w głąb szafki. Półka automatycznie wysunie się na zewnątrz.
Kosze i carga w meblach kuchennych Stolzen to niezawodność gwarantowana przez firmę PEKA. Stosowane przez elbląską firmę rozwiązania to np.: kosze „Le Mans” i „Arena Style”, kosze „Magic Corner” oraz wysokie carga.
 
Otwieranie przez muśnięcie
Meble kuchenne Stolzen nie posiadają uchwytów – każda szuflada czy szafka otwiera się za pomocą lekkiego dotyku. Również dzięki firmie Blum i systemowi Servo Drive, zabudowaną lodówkę można będzie otworzyć poprzez nacisk na drzwi.
Warto dodać, że szuflady w meblach kuchennych Stolzen otwierają się płynnie i cicho za sprawą systemu Tandembox Blum. Firma ta daje dożywotnią gwarancję na swoje produkty.

 

– To wszystko powoduje, że nasze meble są nie tylko stylowe, wyposażone w nowoczesne rozwiązania ale również niezwykle trwałe. To inwestycja w kuchnię na całe lata – przekonuje Agnieszka Adamek, manager firmy Stolzen w Elblągu.