Elbląska firma Stolzen, znana w całej Europie z produkcji najwyższej jakości frontów meblowych chce również mocno zaznaczyć swoją obecność w segmencie mebli kuchennych. Pierwsze kroki już poczyniono. Kolekcje mebli kuchennych zaprezentowano na Targach Warsaw Home. Tam wzbudziły olbrzymie zainteresowanie.

Jak informuje Agnieszka Adamek, manager firmy Stolzen, elbląskie przedsiębiorstwo chce mocno zaistnieć na rynku producentów mebli kuchennych. Firma do tej pory zdobyła szerokie uznanie w krajach europejskich jako wiodący producent perfekcyjnie wykonanych z najlepszych materiałów frontów meblowych.
Stolzen od dłuższego już czasu wykonuje meble kuchenne na indywidualne zamówienia – głównie od znanych w całej Europie biur projektowych oraz architektów. Elbląska firma jest w stanie podjąć się realizacji nawet najbardziej wymagających i skomplikowanych projektów.
– Nasze wejście w segment mebli kuchennych jest przemyślaną strategią dalszego, sukcesywnego rozwoju firmy w tym kierunku – mówi Agnieszka Adamek. – Wykonujemy bardzo dużo projektów takich mebli głównie na rynek zachodniej Europy. Chcemy jednak wprowadzić nasze meble na rynek rodzimy. Wyróżnia nas to, że jesteśmy w stanie zrealizować każdy, nawet najbardziej skomplikowany projekt mebli przedstawiony przez projektantów czy klientów indywidualnych.
Elbląska firma opracowuje teraz specjalny katalog, który będzie zawierał konkretne linie zestawów mebli kuchennych.
– Meble marki Stolzen, takie jak te przygotowane na potrzeby Targów Warsaw Home, są niepowtarzalne, ekskluzywne,  jedyne w swoim rodzaju. Powstają tylko na specjalne zamówienie, według autorskich projektów, najczęściej dla klientów renomowanych studiów projektowych w krajach Europy Zachodniej, dla aktorów, polityków, sportowców – wyjaśnia Agnieszka Adamek, manager firmy. – Chcemy wprowadzić je również na polski rynek.

Dlatego firma Stolzen już teraz zaprasza architektów, biura projektowe, projektantów wnętrz oraz studia meblowe do współpracy w zakresie realizacji wyposażenia wnętrz.