Nowoczesny park maszynowy a jednocześnie tradycyjne podejście do tworzenia perfekcyjnych mebli. Taka właśnie filozofia cechuje elbląską firmę Stolzen, która wykorzystując zaawansowane technologie tworzy niesamowite meble „z duszą”.
Kupując meble kuchenne chcemy, aby były solidne, oryginalne, doskonale wykonane, trwałe, z wieloma udogodnieniami. Dążymy też do pewnego indywidualizmu w ich doborze, tak by odzwierciedlały nasz styl oraz były zaprojektowanego według naszego gustu. Takie właśnie meble – zgodne z wizją klientów – tworzy Stolzen.
W meblach produkowanych przez firmę – pomimo wykorzystywania zaawansowanych technologii niemal czuć, że ostateczny „szlif” wszystkim elementom mebli nadaje ludzka ręka. Świadczą o tym ręcznie wykonane zdobienia czy szuflady.
Można więc powiedzieć, że każdy produkt sygnowany marką Stolzen to swego rodzaju dzieło sztuki meblarskiej, wykonanej przez specjalistów elbląskiego przedsiębiorstwa.
Elbląska firma produkuje meble samodzielnie praktycznie od początku do końca, bez wykorzystywania produktów podwykonawców. Oznacza to, że Stolzen tworzy zarówno fronty meblowe, konstrukcje mebli, szuflady oraz wszelkie, także te ozdobne elementy wykończenia.
Warto również wskazać, że wszystkie produkty Stolzen tworzone są według tradycyjnych, sprawdzonych technik produkcji mebli. Tu zawsze ostatnie zdanie należy do człowieka – technika-artysty, która dba o jakość szczegółowego wykończenia mebli. To powoduje, że meble Stolzen mają po prostu „duszę”.
Do tego wiele elementów użytkowych jak szuflady i wkłady do nich, segregatory w głębokich szufladach, nadal tworzone są ręcznie z niezwykłą wręcz dbałością o precyzję wykonania każdego szczegółu.
Materiały wykorzystywane do produkcji mebli marki Stolzen są najwyższej jakości. Tu producent nie idzie na żadne kompromisy. Meble i fronty produkowane są z najwyższą starannością i dbałością o każdy szczegół, w różnych stylach, aby końcowym efektem był zawsze zachwyt klienta.

– Nasze meble nawet po 10 latach intensywnego użytkowania wyglądają jak nowe. Taki wystrój kuchni to inwestycja na całe lata, właściwie nawet na pokolenia – przekonuje Agnieszka Adamek, manager firmy Stolzen. – W każdym aspekcie produkcji widoczna jest dbałość specjalistów Stolzen o powierzony do wykonania produkt.

Wyróżnikiem mebli Stolzen jest również idealne wręcz zagospodarowanie powierzchni. Dzięki takiemu projektowaniu bardzo łatwo będzie zachować w kuchni ład i porządek. Przykładem tego są ręcznie wykonane wkłady do szuflad czy segregatory do szuflad głębokich.
To wszystko powoduje, że meble marki Stolzen zachwycają nie tylko stylem i ponadczasową trwałością ale także wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami. Zakup takich mebli to inwestycja w kuchnię na całe lata, całe pokolenia.